Dodaj opinię Umów wizytę

W swojej pracy opieram się na bogatym doświadczeniu oraz wszechstronnym wykształceniu.

Ukończyłem studia medyczne na Wydziale Lekarskim z ...

Ukończyłem studia medyczne na Wydziale Lekarskim z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym Śląskiej Akademii Medycznej w Zabrzu. Staż podyplomowy odbyłem w Akademickim Centrum Stomatologii i Medycyny Specjalistycznej w Bytomiu m.in. na Katedrze Stomatologii Zachowawczej z Endodoncją oraz Katedrze Chirurgii Stomatologicznej.

Aktualnie prowadzę badania naukowe w ramach studiów doktoranckich na Katedrze Stomatologii Zachowawczej i Endodoncji Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Dziedziny, które pasjonują mnie najbardziej to nowoczesna endodoncja mikroskopowa, implantologia, stomatologia estetyczna i mikrochirurgia stomatologiczna, stąd też większość moich specjalistycznych kursów i szkoleń praktycznych dotyczy właśnie tej tematyki. Od 2006 roku wykonuję leczenie endodontyczne pod mikroskopem. W codziennej pracy wykorzystuję najbardziej zaawansowany technologicznie mikroskop stomatologiczny OPMI PROergo oraz lupy zabiegowe EyeMag Pro S firmy Carl Zeiss. Praca w powiększeniu jest niezbędna podczas wszystkich zabiegów stomatologicznych.

Od 2006 roku przeprowadzam zabiegi niechirurgicznego leczenia chorób przyzębia metodą VECTOR. Zajmuję się mikrochirurgią periodontologiczną obejmującą estetyczne korekty kształtu dziąsła oraz przeszczepy i regenerację tkanek.

Jako jeden z pierwszych w Polsce i jedyny na Śląsku ukończyłem Autorski Podyplomowy Program Curriculum Peiodontologiczno - Implantologiczego Profesora Markusa Hürzelera z Monachium.

Do swego dorobku zawodowego mogę zaliczyć liczne publikacje stomatologiczne. Prowadzę specjalistyczne szkolenia dla lekarzy. Jestem twórcą koncepcji leczenia i szkoleń praktycznych "kreatywna endodoncja".

Wolny czas przeważnie spędzam z rodziną. Sporty wodne, narciarstwo, fotografia w podczerwieni i modele RC to pasje, którym poza pracą lubię poświęcać swój czas.

Jestem członkiem prestiżowych organizacji stomatologicznych.

Od lat zawsze balam sie wizyty u dentysty...kladac sie na fotel juz mialam takiego stresa i mokre plecy ze strachu ...kiedy znalazlam ta klinike wszystko sie zmienilo... tam naprawde nic a nic nie boli :) pierwszy raz w zyciu ..a juz zyje troche lat, trafilam na stomatologa ktory powiedzial ze nie bedzie bolalo .. i rzeczywiscie nic nie bolalo. Pozatym atmosfera tam panujaca jest swietna , czlowiek nie czuje sie jakby szedł na " ścięcie " tylko od samego progu widac usmiechniety personel ktory wita i ktory nalezycie zajmuje sie pacjentem. Zarówno panie w recepcji jak panie asystujace przy lekarzu sa przemiłe.
Równiez pani wykonujaca higienizacje to przemila i fachowa osoba ktora jest w pełni profesjonalna w tym co robi.
Bardzo wam wszystkim dziekuje...jestescie super specjalistami...ekipą ...a przede wszystkim wspaniałymi ludzmi...
pozdrawiam... Kasia z Anglii

Polecam Pana Puchałę! Lekarz który zaprasza na fotel, miły i jasno tłumaczy dalsze kroki. Ma doskonałe podejście do pacjenta. To była moja trzecia wizyta wiec nie był to jednostkowy przypadek. Widać, że jest na bieżąco w medycynie jak i w podejściu do pacjenta. To tak jakby otaczał opieką, a to chodzi u lekarzy! dlatego zamieszczam opinię z poleceniem dla innych. Lekarz któremu się chce, który widać że umie bo są efekty, a ty wiesz za co płacisz. Polecam!

Dr Puchała to lekarz z powołania.Ogromna wiedza, dokładność,sumienność i tak zalety można wymieniać bez końca.To jedyny lekarz, który sprawił, że po raz pierwszy od 27 lat wiem jak to jest jak żaden ząb nie boli a to z kolei spowodowało, że za kilka miesięcy będę mamą:):)Przykre jest to, że mamy wciąż za mało takich lekarzy jak Doktor Puchała.Polecam!!!!!

Krótko i na temat - doskonała w pełni profesjonalna regeneracja chorego zęba, który zapewne dla wielu specjalistów po fachu byłyby do usunięcia bez szans na uratowanie. Nie jest tanio, ale jest świadomość, że leczenie kanałowe pięciu kanałów robi się raz na bardzo długi czas w pełni amortyzuje poniesione wydatki. Poza tym szybka linia kredytowa pozwala brak gotówki również uporządkować, a to zawsze w cenie. Działać i się nie zastanawiać :)

Artyści Uśmiechu pod kierownictwem Dr Piotra Puchały to zespół wspaniałych fachowców, dla których słowo "nie da się" nie istnieje. Dzięki doświadczeniu i pasji Pana Doktora jest On w stanie poradzić sobie z najtrudniejszymi przypadkami, takimi jak mój. Polecam szczególnie osobom, którzy boją się wizyt u stomatologa, leczenie odbywa się całkowicie bezboleśnie i szybko, gdyż "kanałówka" jest wykonywana w 100% na jednej wizycie.

Polecam wszystkim, którzy zmagają się z wszelkimi problemami z zębami! Doktor Puchała to fantastyczny specjalista i przemiły człowiek. Leczy zęby szybko, bezboleśnie, bezstresowo, delikatnie i w 100% profesjonalnie. Efekt jest rewelacyjny :) Wizyty w Artystach Uśmiechu to sama przyjemność, atmosfera tam panująca jest bardzo sympatyczna, a ich nazwa nie jest przypadkowa! Rzeczywiście osoby tam pracujące to prawdziwi artyści. Byłam u wielu dentystów zanim trafiłam do Artystów Uśmiechu i już nigdy nie pójdę do innego stomatologa. Tylko do Doktora Puchały mam 100% zaufanie :)

.....Gorace podziekowanie dla Dr.Puchaly za wykonanie zabiegu Vector duzy profesionalizm rzetelnosc specjalista godny polecenia wszyscy ktorzy boja sie dentysty powinni sie udac do Artystow Usmiechu

Bardzo się cieszę, że znalazłem Dr Puchała. Do tej pory odwiedziłem wiele gabinetów i byłem odbijany jak piłeczka pingpongowa :( Nikt nie zwracał uwagi na moje dolegliwości i że cały czas mnie boli przy leczeniu. Nigdy nie byłem w stanie zakończyć leczenia ze względu na dolegliwości. Dopiero Dr Puchała wysłuchał mojej historii i zagwarantował bezbolesność zabiegu. Nie kłamał :) Podał dużo znieczulania jakimś systemem komputerowym i po raz pierwszy mogłem wyleczyć zęba. Całe leczenie było bezbolesne. Mam do Katowic dosyć daleko ale na pewno wrócę i będę polecał. Dziękuję.

Do Pana Piotra trafiłam z zębem dla, którego mój dotychczasowy stomatolog nie widział ratunku mało tego jako kobieta ciężarna okazałam się bardzo kłopotliwym pacjentem. Batalia jaką stoczyliśmy z Panem Piotrem o uratowanie mojej nieszczęsnej szóstki to kilka godzin spędzonych na fotelu. Chciałam już dać za wygraną ale determinacja tego młodego dentysty była niesamowita. Ząb został wyleczony i odbudowany, gdy pokazałam jego zdjęcie swojemu byłemu stomatologowi usłyszałam słowa "Pani Kasiu jeszcze nie widziałam tak dobrze zrobionej kanałówki". Nic więcej nie mam do dodania, po prostu polecam : ))

Nic więcej nie mam do dodania, po prostu polecam : ))

Dr Puchała to najlepszy stomatolog , którego do tej pory udało mi się poznać, śmiało mogę polecić go każdemu. Fachowiec w swojej dziedzinie w 100%. Wizyta w gabinecie "ARTYŚCI UŚMIECHU" nie może równać się z niczym innym. Najlepszy gabinet w którym byłem. Wizyta w tym gabinecie różni się wszystkim niż w tych "zwykłych gabinetach stomatologicznych" - sprzęt, obsługa wszystko z najwyższej półki. Ceny może ciut wysokie lecz za jakość oraz tak fachową obsługę wydają się nie być przesadzone. Tak powinna wyglądać stomatologia XXI wieku.

Tak powinna wyglądać stomatologia XXI wieku.