dr n. med. Patryk Piotrowskidr n. med. Patryk Piotrowski - zdjęcie profilowezdjęcie #1

dr n. med. Patryk Piotrowski

Psychiatra

Adiunkt w Katedrze Psychiatrii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, specjalista psychiatra, specjalista terapii środowiskowej.

Ukończył Wydział Lekarski UM we ...

Ukończył Wydział Lekarski UM we Wrocławiu. Podczas studiów był stypendystą na Uniwersytetach w Padwie i Perugii oraz słuchaczem studiów podyplomowych w kierunku Menedżer Ochrony Zdrowia.

Dr Piotrowski odbywał specjalizację z psychiatrii w trybie rezydenckim, a 2008 roku obronił z wyróżnieniem pracę doktorską w dziedzinie psychiatrii.

Od 2007 roku zasiada w Zarządzie Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego Oddziału Wrocławskiego. Od 2005 roku jest członkiem Kolegium Redakcyjnego czasopisma naukowego Psychogeriatria Polska, gdzie od 2012 roku pełni funkcje zastępcy Redaktora Naczelnego. Od 2012 roku aktywnie współpracuje z koordynowaną przez Harvard Medical School World Mental Health Initiative.

W 2013 roku uzyskał tytuł Specjalisty Psychiatrii Środowiskowej oraz rozpoczął specjalizację w kierunku Zdrowie Publiczne w Narodowym Instytucie Zdrowia Publicznego w Warszawie.

W dotychczasowej pracy naukowej opublikował kilkadziesiąt prac naukowych w czasopismach polskich i zagranicznych oraz był autorem szeregu rozdziałów w pozycjach książkowych polsko- i anglojęzycznych.

W roku 2009 uzyskał stypendium Funduszu im. Niedźwirskiego, stypendium International Center of Mental Health Policy and Economics oraz stypendium Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

W 2010 uzyskał stypendium dla młodych naukowców finansowane ze środków Unii Europejskiej, w 2012 był stypendystą European Health Management Association, w 2013 był stypendystą European College of Neuropsychopharmacology. P

oza pracą naukową dr Piotrowski zajmuje się pracą kliniczną, którą realizuje w oddziale stacjonarnym oraz oddziale dziennym Kliniki Psychiatrii UM we Wrocławiu.

Pacjentów przyjmuje także w Dolnośląskim Centrum Psychoterapii we Wrocławiu przy ul. Dyrekcyjnej 37/47 (www.dcp.wroclaw.pl).

Specjalizuję się w leczeniu pacjentów z rozpoznaniem:
- schizofrenii,
- psychoz schizofrenopodobnych,
- zaburzeń afektywnych (depresja, zaburzenia afektywne dwubiegunowe),
- zaburzeń psychicznych spowodowanych uzależnieniem od alkoholu i innych substancji psychoaktywnych,
- zaburzeń psychicznych w przebiegu uszkodzenia centralnego układu nerwowego i innych chorób somatycznych,
- zaburzeń związanych z podeszłym wiekiem,
- reakcjami kryzysowymi i dezadaptacyjnymi,
- zaburzeń psychicznych i zachowania w przebiegu upośledzenia umysłowego, zaburzeń osobowości i innych.

Wykształcenie:

Wydział Lekarski UM we Wrocławiu

Staże:
Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką we Wrocławiu
Wojewódzki Specjalistyczny Zespół Neuropsychiatryczny w Opolu
Specjalistyczny Zespół Psychiatrycznej Opieki Zdrowotnej we Wrocławiu. Oddział II Kliniczny

2007 r Członek Zarządu Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego Oddziału Wrocławskiego

2005 r. Członek Kolegium Redakcyjnego czasopisma naukowego Psychogeriatria Polska,

2012 r Zastępca Redaktora Naczelnego.

2013 r Tytuł Specjalisty Psychiatrii Środowiskowej

2013r Specjalizacja w kierunku Zdrowia Publicznego w Narodowym Instytucie Zdrowia Publicznego w Warszawie.

Wizyta dotyczyła mojej mamy (92 lata), która od dłuższego czasu ma problemy psychiatryczne (stany lękowe, urojenia, depresje). Pan Doktor w ciepły i delikatny sposób nawiązał kontakt z pacjentką, wzbudził jej zaufanie i przeprowadził nieskomplikowane testy które pozwoliły szybko zdiagnozować problem. Zaproponował adekwatną terapię farmakologiczną. Mama zgodziła sie na leczenie. Podziwiam profesjonalizm i empatyczne podejście Pana Doktora do pacjentki, co w przypadku osób starszych jest bardzo ważne. Polecam miłą atmosferę w gabinecie i fachowość Pana Doktora.

Polecam miłą atmosferę w gabinecie i fachowość Pana Doktora.

Polecam dr Piotrowskiego całym sercem. Mam spore problemy i dopiero od niego dostałem lek, który trafił w sedno. Myślę, że dobry wywiad lekarski naprawdę może wiele zdziałać. Dziękuję Panie doktorze.